חדש בצעד קדימה!
הכנה אישית למבחני הדפ"ר בצו ראשון. שירות מקצועי, איכותי וייחודי!! מפגש הכנה אישי עם אחד מאנשי הצוות המקצועי של "צעד קדימה" במפגש נתכונן ביחד למבחנים, נלמד דרכים לפתרון המבחנים השונים ועוד!! אין הזדמנות שניה לצו ראשון ולכן חשוב להתכונן!
נשמע מעניין? בואו להירשם...
קבוצת הכנה מנטאלית לגיוס!

אתם לקראת גיוס ? מתרגשים? לחוצים ? חוששים?                   א ת ם    ל א    ל ב ד !!!
בואו להיות חלק מקבוצת הכנה מנטאלית לקראת המעבר לשירות הצבאי
נשמע מעניין? בואו להירשם...
"תוכנית בין "הכוונות

"בין הכוונות" הינה תכנית ייחודית להכנת מלשב"ים (=מועמדים לשירות בטחון), הוריהם וצוותים חינוכיים לתהליכי הצו הראשון, יום המא"ה (=מיון איתור והתאמה) המיונים השונים ולחיזוק החוסן האישי והפיסי במסגרת בתי הספר.
התכנית מוכרת ומאושרת ע"י משרד החינוך
נשמע מעניין? בואו להירשם...

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
ערכת הכנה למבחני הדפ"ר
רכישת ערכת הכנה
אינטרנטית למבחני הדפ"ר
לרכישת הערכה 
צור קשר
בואו להכיר את הצוות שלנו
מושגים ומונחים צבאיים
שיתופי פעולה מאמרים
שאלות ותשובות פורומים
מורה נבוכים הצטרפו אלינו!

הורים למתגייסים וחיילים


 
  אל הפורום   שלח מייל  חזרה  

 

גיוס של בן/בת לצבא  מהווה שלב משמעותי בתהליך ההתבגרות של הילדים ובהתבגרות שלנו כהורים. זהו עוד "צעד קדימה" בתהליך המעבר מנער/ה לבוגר/ת.הניסיון מלמד שלא משנה כמה ילדים כבר גייסנו, תמיד ההתרגשות בשיאה, החששות מתגברים, ובגאווה שלנו בילדנו נמהלת גם דאגה לגיטימית לשלומו. לעיתים, כשאנו כה מרוכזים בתהליך  שלנו עם עצמנו, אנחנו לא ערים מספיק לרגשות של המתגייסים שלנו ובעיקר לא שמים לב לדרך שבה משפיעה ההתנהגות שלנו על ההרגשה שלהם. על מנת להקל על המתגייסים הצעירים שלנו את תהליך הגיוס וההסתגלות למסגרת הצבאית, מגיש לכם צוות המומחים של "צעד קדימה" טיפים שימושיים שנצברו לאורך שנים של ניסיון מקצועי לצד ניסיון מעשי כהורים למתגייסים.


- חשוב לזכור  שהילד שלכם מתרגש לא פחות מכם. גם אם הוא שומר על פאסון...  תנו מקום ולגיטימציה להתרגשות שלו. הגיוס באמת מרגש!


- לא זה הזמן להיזכר בסיפורי הגיוס שלכם. עכשיו זה התור שלהם.


- זמנם של המתגייסים שוב לא נתון לגמרי בידיהם. אל תלחצו לקבל עדכון בכל רגע נתון. שחררו אותם מהצורך לדאוג לדאגה שלכם.


- רחבת המתגייסים בלשכת הגיוס הומה מאנשים שכולם מגייסים/מתגייסים בדיוק כמוכם. חלק מהמתגייסים חשים חוסר נוחות מההמולה ומהצורך להיפרד כשיש כל כך הרבה אנשים מסביב. שאלו את המתגייס/ת שלכם מי הם האנשים שהיו רוצים שיגיעו איתם ללשכת הגיוס וכבדו את מה שהם מבקשים!!


- ימי גיוס הם ימים שבהם הכבישים והחניונים שסביב אתר הגיוס מלאים. צאו מהבית בשעה הלוקחת זאת בחשבון. אין סיבה להוסיף על ההתרגשות את המתח (והעצבים) הנובעים מאיחור בלתי מתוכנן. סעו בזהירות-ביום כזה הדעת מוסחת!


- בבקו"ם מוגשת למתגייסים ארוחת צהריים. אין צורך להביא אוכל מהבית. יחד עם זאת, מי שמכיר את ילדו כרגיש/מפונק מוזמן לציידו בכריך/חטיפי אנרגיה וכד'.


- צלמו!!! שיהיה מה לשים במצגת של חגיגת השחרור וכמובן בימי הולדת..


- ההסתגלות למסגרת הצבאית לוקחת זמן. לעיתים יותר ממה שחשבתם שייקח . אין דרך ואין טעם להאיץ את התהליך. כל אחד והקצב שלו. כדאי להיערך לטלפונים של התרגשות , קיטורים, בכי ,התלהבות ועוד מנעד שלם של רגשות. גייסו את משאבי הסבלנות שלכם, את משפטי העידוד והתמיכה, ואת כל האהבה לילדים (אז מה אם קוראים להם חיילים, בשביל אמא ילד נשאר ילד) והיו לדמויות שאליהם הילדים רוצים להתקשר ומהם לשאוב כוחות. משפטים כגון "נורא דאגתי לך", "לא ישנתי כל הלילה מרוב דאגה" ודומיהם-לא עוזרים לילד שלכם בשום דרך!


- "עוד נשיקה ועוד..." צידה לדרך זה חשוב אבל לא להגזים...יש מתגייסים שמובכים מריבוי של גילויי חיבה פיזיים בפרהסיה. כל אחד מכיר את הילד/ה שלו-תנו מקום לרגשותיו/ה גם בחלק הזה.


- במידה וחל שינוי כלשהו במצב של ילדכם שיכול להשפיע על גיוסו אנא ציידו אותו במסמכים הרלבנטיים. את המסמכים כדאי למסור ביחד עם צו הגיוס. במידת הצורך, ייבדק שוב ע"י הגורם המקצועי הרלבנטי עוד טרם העלייה לאוטובוס.


- על צו הגיוס מופיע המספר האישי. שמרו אותו אצלכם.הכתיפו התיק על השכם, את תעודת הזהות  (חייבים תעודת זהות ביום הגיוס!!!) החזיקו ביד, ולקראת עתיד צבאי בטוח ומבטיח-קדימה צעד!.

צוות "צעד קדימה" עומד לרשותכם לכל שאלה התייעצות והתלבטות:
 
טלפון: 03-5344435

www.stepforward.co.il
office@stepforward.co.il

 
קראו עוד בתחום צעד קדימה לשירותכם
  הכנה לתהליכי צו ראשון
  הכנה למבחני דפ"ר
  הכנה לתהליכי צו ראשון
  הכנה ליום המא"ה
  ייעוץ להורים
  הרצאות לבתי ספר וארגונים
                            צו ראשון-למועמדים לגיוס כיתות י"א
                            המשפחה המתגייסת
                            עם בונה צבא בונה עם
  הפקת עלונים וחוברות ייחודיות
  פורום שירותי צעד קדימה
 
     
שתף בפייסבוק  הדפסה  שלח מייל  חזרה